PAADIMOOTORITE HOOLDAMISE AJASTUS

Kliendid soovitasid, et me võiksime kirjutada kasutatud paatide valimisest, ostmisest ja hooldamisest. Mida on oluline märgata ostmisel ja miliste detailide märkamata jätmine võib tulevikus ilusa hooaja rikkuda.

Esimese teemana teeme juttu paadimootorite hooldamise ajastusest.

Tihti küsitakse kas parem on hooldada oma paadimootorit kevadel või sügisel? Kui valida, siis meie soovitame hooldada igal juhul sügisel. Küsid miks? Sest enne paadi talvituma jätmist on võimalik tuvastada võimalikud ohtlikud vead.

Pärast pikemat kasutushooaega võib paadimootoril olla reduktoris leke või tekkinud kondentsist mootoriõli hulka mingi kogus vett. Kui jätta see mootor talveks seisma ilma hooldamata, võib vesi teha palju halba. Samuti on väga tähtis enne pikemat hoiustamist määrida kõik liikuvad osad.

Paadimootoritel on selleks eraldi määrimisnipplid, millest veekindel määre sisse pumbatakse. Sügisese hooldusega pestakse läbi mootori toitesüsteem ning siis pole ohtu, et talvel ladestuksid mootori kütuses sisalduvad vaigud. Tihti lõpetatakse hooaeg ning unustatakse mootor, kuid kevadel saab selle eest suurema hooldusarve. Mis kõige tähtsam, ilusad ilmad tulevad järsku, sestap on hea kevadel minna hooaega nautima hooldatud mootoriga. Tavaliselt on kevadeti hoolduste järjekorrad pikad ja kui hoolduse käigus ilmnevad mõned kõrvalekalded või puudused, siis varuosade tarneaeg võib rikkuda Sinu veepealsed plaanid. Boat Service Estonia ootab kõiki paadiomanikke hooldusesse kohe kui olete lõpetanud selleks aastaks hooaja.

HOOLDUSE KOHTA LOE TÄPSEMALT SIIT