RENDILEPING 

  1. Üldsätted

1.1. Käesoleva rendilepinguga kohustub rendileandja andma rentnikule kasutamiseks rendilepingus märgitud tooted. Rentnik on kohustatud maksma selle eest tasu (renti).

1.2. Üksiku rendipäeva pikkus on 24 tundi. Rendipäev algab päeval kell 10.00-18.00 alates mootori üle andmisest  ja lõpeb 24 tunni möödumisest peale üle andmist. Iga järgneva järjestikuse rendipäeva pikkuseks on 24 tundi.

1.3. Käesolev leping jõustub allkirjastamisest ja lõppeb paadiveohaagise ja paadi tagastamisega lepingu punktis 7.1 määratud tagastamiskohta pretensioonide puudumisel.

1.4. Lepingus sätestamata küsimustes juhinduvad pooled võlaõigusseaduse vastavasisulistest sätetest.

 

  1. Lepingupoolte õigused ja kohustused.

2.1. Paadimootorit on lubatud kasutada Eesti Vabariigi piires.

2.2. Rendileandjal on õigus loobuda lepingust ja lõpetada rendileping, kui rentnik äratab kahtlust või võib arvata, et paadimootorit kasutatakse pahatahtlikul eesmärgil või eiratakse ekspluatatsiooni nõudeid.

2.3. Paadimootori või muu renditava varustuse rikkest või muudest asjaoludest tingitud kahjud (avarii, liiklusõnnetus, rehvi purunemine, reisi ära jäämine või katkemine, kohustuste täitmata jätmisest tulenev kahju rentniku ja kolmanda isiku vahel) ei kuulu kandmisele rendileandja poolt. Need kulud jäävad rentniku enda kanda ja see on rendirisk.

2.4. Rendileandja ei vastuta võimaliku kohustuse eest, mis võib tuleneda käesoleva lepingu eseme kasutamisest ebaseaduslikult või ebaseaduslikuks tegevuseks.

2.5. Rentnik on kohustatud kasutama paadimootorit ja temale renditud muud varustust  hoolikalt ja heaperemehelikult arvestades lepingu tingimusi, paadimootori otstarvet ning valmistaja ja rendileandja poolt määratud nõudmisi.

2.6. Rentnik vastutab selle eest, et paadimootor transporditakse õigel küljel ning oleks hoolikalt kinnitatud. Valest transpordist tekkinud kahjud kannab 100% rentnik.

2.7. Rentnik vastutab, et paadimootorit ei lõhutaks, rikutaks, kahjustataks või ärandataks.

2.8. Rentnik vastutab selle eest, et paadimootoriga sõitmisel ja kasutamisel järgitakse õigeid sõiduvõtteid.

2.9. Rentnik ei tohi paadimootorit anda kolmandatele isikutele kasutada ilma rendileandja kirjaliku loata.

2.10. Rentnikul on keelatud kasutada paadimootorit või temale renditud muud varustust ebaseaduslikult ja ebaseaduslikuks tegevuseks.

2.11. Rentnik kohustub viivitamatult teavitama rendileandjat paadimootori rikkest, kahjustusest või ärandamisest.

2.12. Rentnik kohustub viivitamatult teavitama rendileandjat kui leiavad aset sündmused, mille tõttu on lepingu täitmine raskendatud või võimatu.

2.13. Olukorras, kus rentnikul tekib seadusest tulenev kohustus teavitada juhtunust päästeametit või politseid on rentnik kohustatud seda tegema.

2.14. Rentnik ei tohi paadimootorit või temale renditud muud varustust hüljata.

 

  1. Rendilepingu eseme tagastamine

3.1. Rendilepingu lõppemisega peab rentnik tagastama paadimootori ning temale renditud muu varustuse kokkulepitud kohas. Paadimootor ning varustus tuleb tagastada seisundis, mis vastab tagastamiseni jätkatud korrapärasele majandamisele.

3.2  Paadimootori sõukruvi kriimustamine või kahjustamine ükskõik mis viisil ei ole selle loomulik kulumine. Kui rentnik on kahjustanud paadimootori sõukruvi nii, et seda enam taastada pole võimalik, siis võetakse uue sõukruvi hind maha tagatisrahast. Kui sõukruvi on saanud viga väga vähesel määral ja kahjustused on ainult värvkattel võetakse tagatisrahast 25. Kui sõukruvil on näha kivikahjustused, siis võetakse tagatisrahast maha 50. Sõukruvi seisukorras peab iga rentnik veenduma enne paadimootori rendile võtmist ise ning tegema vajadusel pilti. 

  1. Kulutuste hüvitamine rentnikule.

4.1. Rentnik tasub renditasu ettemaksuna.

4.2. Lisaks renditasule tasub rentnik lepingu sõlmimisel tagatissumma, mille suuruse määrab renditoode€.

4.3. Kui paadimootor või muu renditud varustus tagastatakse hilinemisega või kahjustunud olekus, siis on rendileandjal õigus rentniku vastu kehtivaid nõudeid tagatisraha arvel tasaarvestada.

4.4. Kui paadimootori sõukruvi on saanud kahjustada tasaarveldatakse see tagatisrahast.

4.5. Kui rentnik tagastab paadimootori peale renditähtaja möödumist, on ta kohustatud maksma renditasu ka iga renditähtaega ületava alanud päeva eest hetkeni kuni paadimootor on tagastatud.

 

  1. Vastutus

5.1. Rentnik vastutab paadimootori ja temale renditud muu varustuse säilimise eest kuni tagastamiseni rendileandjale. Paadimootori või muu renditud varustuse hävimine, kaotsiminek või kahjustamine rentnikust mitteolenevatel või olenevatel asjaoludel ei vähenda rentniku vastutust.

5.2. Juhul, kui paadimootor ja muu renditud varustus ei ole tagastamisel komplektne või üleandmisele samaväärses seisundis, kohustub rentnik tasuma kogu tekitatud kahju vastavalt varustuse ning varuosade ja remonttööde hindadele. Rentnik on kohustatud hüvitama rendileandjale ja/või kolmandatele isikutele tekitatud mis tahes liiki kahju täies ulatuses.

5.3. Rendileandja ei vastuta mistahes võimalike kahjude või kahjuhüvitamise nõuete eest, mis tulenevad või mis on seotud paadimootori või muu renditava varustuse purunemisega, kasutamisega, kasutamise võimatusega või mille on põhjustanud käesoleva rendilepingu esemeks olevad asjad kolmandatele isikutele või rentnikule või mille on põhjustanud rentniku mistahes tegevus.

5.4. Rentniku kohustus on rendileandjale hüvitada liiklusõnnetuse või ärandamisega seoses tekitatud kahju.